ALASKA

Marek Kamiński objął patronatem “Projekt Alaska”!

16

Z ogromną radością informuję, że pan Marek Kamiński – podróżnik, polarnik i inspirująca osobowość – zgodził się objąć patronatem naszą wyprawę nad Ocean Arktyczny!

Podróże Marka Kamińskiego śledziłam od dziecka z wypiekami na twarzy. Pamiętam, jak rodzice rozmawiali o jego wyprawach na bieguny. Przypominam sobie, jak otwierałam oczy ze zdumienia, kiedy razem z Jankiem Melą dokonywali niemożliwego. Osoba, która inspirowała mnie od dziecka, zgodziła się wesprzeć moją wyprawę – to naprawdę wspaniałe uczucie.

Marek Kamiński zapytany o to, co go motywuje do ekstremalnych wypraw powiedział:

Każdy człowiek ma w życiu jakieś przeznaczenie i powinien jak najlepiej je wypełniać. Moją główną motywacją jest chęć zrobienia czegoś wartościowego z życiem.

Dokładnie to samo zmotywowało mnie do ruszenia w drogę z moim dzieckiem, chociaż nigdy nie umiałam tego tak dobrze ubrać w słowa. Trzymajcie kciuki za naszą wyprawę i koniecznie zajrzyjcie na stronę Marka Kamińskiego oraz na jego Facebooka! Znajdziecie tam wiele inspiracji i ciekawych wydarzeń.


MAREK KAMIŃSKI

Podróżnik, polarnik, przedsiębiorca. Jako pierwszy zdobył dwa bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz (1995). Zbadał źródła Amazonki, przeszedł pustynię Gibsona, brał udział w rejsie dookoła Atlantyku. W 2004 roku razem z Jankiem Melą zrealizowali projekt “Razem na Biegun”. Janek został pierwszą niepełnosprawną osobą na świecie, która zdobyła oba bieguny Ziemi. Marek Kamiński jest założycielem Fundacji Marka Kamińskiego, która zajmuje się projektami edukacyjnymi oraz pomaga osobom potrzebującym i niepełnosprawnym. Autor książek (m.in. “Trzeci Biegun”; “Marek – chłopiec, który miał marzenia”), organizator wypraw i mówca. Mąż i ojciec – razem ze swoją rodziną zorganizował cykl wypraw “Z Polą przez Świat” (projekt szczególnie bliski naszemu sercu).

16

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.