STANY KONTYNENTALNE

Waszyngton. Palouse Falls State Park.

sdgsf.jpg

Spektakularny wodospad Palouse Falls to miejsce, którego nie można przegapić w trakcie wyprawy do Waszyngtonu. Jego poprzednia nazwa ,,Aput Aput” (Spadająca Woda), została nadana przez Paluzów, Indian zamieszkujących obszary nad rzeką Palouse, do której spływa wodospad. W 2014 roku Palouse Falls stał się oficjalnym wodospadem stanu Waszyngton. Mieści się na obszarze Palouse Falls State Park, który oferuje 11 miejsc kempingowych obsługiwanych systemem ,,kto pierwszy, ten lepszy!”. Kiedy już dostaniesz swoje miejsce na namiot, możesz podjąć się około trzyminutowego spaceru i podziwiać wodospad w całej okazałości. Jeśli jednak szukasz przygód i spektakularnych widoków, możesz zawędrować pod sam wodospad. Po drodze nie da się nie rozkoszować niesamowitym pięknem tego miejsca.

To dzikie miejsce jest wprost idealne na przygodę z dzieckiem. Wschodnia i centralna część stanu Waszyngton – oprócz niesamowitych widoków – może poszczycić się jeszcze jednym: znacznie zredukowaną liczbą turystów. To wymarzona okolica dla tych, którzy podróżując wolą szukać mniej utartych szlaków. Jednocześnie trasy nie są zbyt trudne. Zatem jeśli jesteś posiadaczem dziecka, zabierz je ze sobą! Chociaż jak zawsze polecam uzbrojenie się w plecak-nosidło na latorośl. Niejeden wyjazd zaliczamy do udanych w dużej mierze dzięki posiadaniu takiego bobo-mobile.

Powodzie lodowcowe znane jako Missoula Floods przetoczyły się przez całą wschodnią część stanu i to dzięki nim oglądamy dzisiaj te nieprawdopodobne widoki. Wśród ubogiego w rośliny, surowego krajobrazu, obejmującego płaskowyże, wzgórza i wąwozy, Palouse Falls jest zapierającą dech w piersiach pozostałością tych powodzi.

Co warto wiedzieć: ten obszar jest domem dla grzechotników. Należy być niezwykle ostrożnym i uważać na każdy krok. Poza tym: najlepiej wybrać się wczesną wiosną – wtedy wodospad jest najbardziej okazały. Cały płaskowyż najlepiej odwiedzić wiosną. Chociaż zima także oferuje ciekawe widoki. Być może uda mi się Wam je pokazać za kilka miesięcy!

Na zdjęciach Park Stanowy Palouse Falls a także Ancient Lakes – krótki przystanek w drodze z Wybrzeża na Wschód. Wszystkie obrazują płaskowyż Columbia. Piękne, surowe krajobrazy mniej znanej części Waszyngtonu.

sdgsfbcdefghijklmn

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.