BEZ KATEGORII

FOTOGALERIA. Park Narodowy Yellowstone. Jeden dzień na innej planecie.

1

Park Narodowy Yellowstone położony jest głównie w stanie Wyoming, chociaż rozciąga się także na Montanę i Idaho. To nie tylko pierwszy park narodowy w Stanach, ale także na całym świecie – został utworzony 1 marca 1872 roku. Znany jest głównie z licznych gejzerów, gorących źródeł, wodospadów a także bogactwa flory i fauny. Yellowstone to prawdziwe królestwo zwierzaków! Nietrudno spotkać tu bizona, niedźwiedzia, łosia, lisa, kojota czy bobra.

W Yellowstone, oprócz intensywnej burzy*, nie spotkała nas żadna ciekawa przygoda. Brak mandatów, wpadek językowych, wampirów, czarownic, występów estradowych czy nowych znajomości. Nudy. Ja i mój prywatny Miś Yogi włóczyliśmy się tylko cały dzień i z rozchylonymi ustami oglądaliśmy najstarszy na świecie park narodowy: krainę gejzerów, gorących źródeł i błotnych wulkanów. W związku z tym, że nudziliśmy się nieprawdopodobnie, nie mam o czym napisać. Podrzucam zatem kilka zdjęć. Tylko uważajcie, bo chyba nie uda Wam się zliczyć kolorów…

*Teraz się śmieję, ale tak naprawdę gwałtowne burze bywają niebezpieczne w Yellowstone. Uciekaliśmy przed piorunami i gradem w asyście leśniczych. Na szczęście skończyło się tylko kilkoma siniakami na moim karku.

123a346a5207b11a77a1381012a1415

6 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s