STANY KONTYNENTALNE

Park Narodowy Yellowstone. Jeden dzień na innej planecie.

1

Park Narodowy Yellowstone położony jest głównie w stanie Wyoming, chociaż rozciąga się także na Montanę i Idaho. To nie tylko pierwszy park narodowy w Stanach, ale także na całym świecie – został utworzony 1 marca 1872 roku. Znany jest głównie z licznych gejzerów, gorących źródeł, wodospadów a także bogactwa flory i fauny. Yellowstone to prawdziwe królestwo zwierzaków! Nietrudno spotkać tu bizona, niedźwiedzia, łosia, lisa, kojota czy bobra.

W Yellowstone, oprócz intensywnej burzy*, nie spotkała nas żadna ciekawa przygoda. Brak mandatów, wpadek językowych, wampirów, czarownic, występów estradowych czy nowych znajomości. Nudy. Ja i mój prywatny Miś Yogi włóczyliśmy się tylko cały dzień i z rozchylonymi ustami oglądaliśmy najstarszy na świecie park narodowy: krainę gejzerów, gorących źródeł i błotnych wulkanów. W związku z tym, że nudziliśmy się nieprawdopodobnie, nie mam o czym napisać. Podrzucam zatem kilka zdjęć. Tylko uważajcie, bo chyba nie uda Wam się zliczyć kolorów…

*Teraz się śmieję, ale tak naprawdę gwałtowne burze bywają niebezpieczne w Yellowstone. Uciekaliśmy przed piorunami i gradem w asyście leśniczych. Na szczęście skończyło się tylko kilkoma siniakami na moim karku.

123a346a5207b11a77a1381012a1415

6 odpowiedzi »

    • Czasami faktycznie fotografie są piękniejsze od rzeczywistości, ale nie tym razem… Na żywo barwy są chyba jeszcze bardziej intensywne. Jedyne, co faktycznie było nieprzyjemne, to zapach. Wśród gejzerów unosi się nieprzyjemna woń.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.